Článek Rozhovor

U:FEST #2 V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

9. a 10. června 2023

Rožnov p/R, areál Brillovky

Multižánrový U:FEST podruhé obohatí festivalovou scénu (nejen) v Rožnově pod Radhoštěm. Tématicky pokračuje ve vymezené lince, tedy ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a AI. U:FEST zajímá, jak se tento silně progresivní trend promítá do současného života a ovlivňuje již tradiční umělecké formáty.

Návštěvníky opět čeká několik dramaturgických linek a doprovodné programy. Novinkou je páteční (9. 10.) přednáškový blok pro žáky, studenty i veřejnost ohledně alter života v on-line prostředí, které nejen zjednodušuje a zrychluje komunikaci či zpříjemňuje život, ale také přináší i negativní aspekty. A co o nás jednotlivé portály ví, jaké data sbírají, jak se tyto informace dají využít, v horším případě zneužít, a co s tím, přijedou do Rožnova rozebrat a vysvětlit žurnalisté a experti na on-line komunikaci Miloš Čermák, Robert Břešťan a Antonín Šlach. Další novinkou je Blackout stage, taneční warp-up celého U:FESTU v pátek večer na otevřené terase Brillovky. Tu promění v klubovou scénu pod širým nebem s výhledem na Radhošť DJ z platformy Blackout Crew s exceletním hostem DJ Orbithem.

V sobotu 10. 6. se můžeme těšit na hlavní tělo U:FESTU. Na nádvoří proběhne Outside music stage, kde vystoupí progresivní Něco něco, etablovaní Dva, experiment festivalu Grunik&Forest, moderně znějící Khoiba a uvolnění Hello Marcel. Světelnou scénu této stage a i workshopy pro zájemce si vzal na starost VJ Fra Zae. Na Soundart&Music stage se svými hudebně performativními projekty vystoupí Veronika Svobodová, Tomáš Niesner a švédská mistrině slova a hudby Fågelle. Mluveným slovem budou pokračovat ve 3.etáži M. Čermák, A. Šlajch, R. Břešťan, které doplní Lukáš Grygar. Martin Ožvold bude zájemce brát na specifické a velmi zajímavé soundwalky. A na terase bude pokračovat Blackout stage s chillsound zónou.

Pro návštěvníky bude připraven i specifický doprovodný program: ÚDIF (úžasné divadlo fyziky) se svými laboratořemi, výstava vizuálů českých videoher, KARIKO bude zájemce provázet světem tisku DIY,…

Prostě program bude natolik zajímavý a obsahově plný, že na festivalu by byla škoda nebýt. Garantujeme, že prožitek z U:FESTU 2023 neskončí nedělním obědem.

Festival pořádají Město Rožnov pod Radhoštěm a Téčko, příspěvková organizace a koná se díky podpoře: 3. etáže; Strozy; Brillovky; Innovative Sensor Technology (IST); BROSE a Zlínského kraje, za mediální podpory Českého rozhlasu, Radia 1, TV Beskyd. Festival probíhá pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, Ing. Radima Holiše.

www.ufest.cz

Rozhovor

6.6.2023 14:00

V úterý 6. června si ve 14 hodin budeme povídat o U:FESTu. Naším hostem bude hudební dramaturg festivalu Martin Valášek.

reklama
reklama
reklama