Článek Rozhovor

U:FEST v ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

U:FEST #3

7. a 8. června 2024

Rožnov pod Radhoštěm, areál Brillovky, Bezručova ulice

Multižánrový U:FEST potřetí obohatí festivalovou scénu (nejen) v Rožnově pod Radhoštěm.

Tématicky pokračuje ve vymezené lince, tedy ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence. U:FEST zajímá, jak se tento silně progresivní trend promítá do současného života a ovlivňuje již tradiční umělecké formáty.

Návštěvníky opět čeká několik dramaturgických linek a doprovodné programy. Novinkou je páteční (7. 6.) hudební workshop pro žáky a studenty s Omnionem, jednočlenným sebesmyčkovacím orchestrem, jehož vším je Tomáš Reindl.

Večer na terase a sále Brillovky se vystoupí na Ventolin, místní Chorobopop, Hard to Frame, DJ Fefe či rapper z USA Onry Ozzborn. V sobotu se U:FEST rozvine do dalších prostor: nádvoří a 3. etáže. Návštěvníci se mohou těšit kapely na N.O.H.A., Sunbrella (UK), The Stylists, BoLs/sLoBa, Omniona, Telomante (ESP), DJ Josefa Sedloně, Foresta, Michala Macečka. Headlinerem letošního U:Festu bude N.O.H.A. Kapela specifická stylově otevřeným mixem drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů. Hity jako Di Nero, Wanna Play, Dive in Your Life, a hlavně Tu Café, které ji vynesly až na největší evropské festivaly. Do Rožnova přijede excelující smršť, vydávající ze sebe nakažlivou pozitivní energii.

Pro návštěvníky bude připraven i specifický doprovodný program: v sobotu odpoledne bude Josef Sedloň a Mirek Papež vzpomínat a hovořit na pionýrské začátky elektronické scény u nás, můžete také kouknout na film generovaný AI: scalespace Petra Salaby nebo se potkat s Dušanem a Lídou Tománkovými a bavit se s nimi o fenoménu fota v dnešní době. Celým festivalem bude provádět slampoetrista a kreativec Ondra Hrabal.

Prostě program bude natolik zajímavý a obsahově plný, že na festivalu by byla škoda nebýt. Tradičně garantujeme, že prožitek z U:FESTU 2024 neskončí sobotní půlnocí.

Více info najdete zde.

Rozhovor

28.5.2024 17:00

O U:FESTu si budeme povídat v úterý 28. května v 17 hodin, naším hostem bude hudební dramaturg Radek Vantuch aka Vant.

reklama
reklama
reklama