Článek Soutěž

V AKROPOLI SE PŘEDSTAVÍ VERONIKA HARCSA A BÁLINT GYÉMÁNT

Ve čtvrtek 21. října v 19 hodin se koná v pražském Paláci Akropolis koncert maďarské akustické formace Veronika Harcsa + Bálint Gyémánt.

Zpěvačka Veronika Harcsa a kytarista Bálint Gyémánt byli spolužáci na katedře jazzu Hudební akademie Ference Liszta. Ona pokračovala ve studiu v Bruselu a on v Oslu, přesto se stali nejdůležitějšími hudebními partnery.

Výsledkem jejich dosavadní spolupráce je osm alb a nespočet odehraných festivalových a klubových koncertů v pětadvaceti zemích světa na několika kontinentech.  V posledních letech se akustické duo stalo jejich nejvýznamnější formací, a přestože jejich poslední album Shapeshifter nahráli jako kvartet se dvěma belgickými hudebníky, duo zůstává jádrem jejich tvorby. Vypracovali způsob, jak dosáhnout co nejplnějšího zvuku s jedinou kytarou a zpěvem. Jejich písně v sobě nesou osobní inspiraci, hloubku, uvolněnost a humor. Diváci mohou být svědky jedinečného setkání současného jazzu a improvizační popové hudby.

Slavnostní koncert na památku maďarské revoluce a boje za svobodu pořádá Listův Institut – Maďarské kulturní centrum Praha s podporou Maďarského národního fondu pro kulturu a Radia 1.

Soutěž

V úterý 19.10. můžete vyhrát dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama