Článek

V ROCK CAFÉ VYSTOUPÍ UKRAJINSKÁ LUNA

Luna (ЛУНА) poprvé v Praze

První pražský koncert ukrajinské kapely Luna se uskuteční v neděli 4.12 v klubu Rock Café na Národní třídě. Koncert přiváží agentura Everything Goes. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Luna je kapela zpěvačky Kristiny Gerasimové, kterou založila v Kyjevě na Ukrajině v roce 2015 na nezávislém labelu Luna Prod. Od roku 2016 vydala kapela 4 alba a několik EP a singlů. Projekt je populární mezi posluchači z USA, Evropy, Austrálie, Israeli, Kanady. Alba se drží mezi 3 nejlepšími alby žebříčku Commonwealthu. Na konci roku 2022 kapela oznamuje turné Varšava, Berlín, Tel Aviv, Praha, Kyjev.

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90′ a 00′ let. Charakteristické jsou intelektuální texty. Videa mají DIY estetiku, často natočená na VHS kameru s použitím experimentálních digitálních technologií. Kapela aktivně vystupuje na území Commonwealthu a za ním a na hudebních festivalech. Klipy jsou v konstantní rotaci na TV a získávají milióny shlédnutí na YouTube a hrají na různorodých rádiových stanicích. 

LUNA (ЛУНА)

4.12.2022

PRAHA, ROCK CAFÉ

Vstupenky: https://bit.ly/LunaPrague

reklama
reklama
reklama