Článek Soutěž

VE JMÉNU CTI PŘICHÁZÍ DO KIN

VE JMÉNU CTI

(Francie 2023, režie: Vincent Perez, premiéra 13. 6. 2024)

Vítězný film Divácké ceny deníku Právo na MFF Karlovy Vary 2023

Čest je jen jedna.

Paříž, 1887. Duel je oficiálně zakázanou, ale stále běžnou praxí rozhodování sporů a hájení cti. Tedy, pokud jste muž… Podle Marie-Rose Astié de Valsayre by to tak ale nemělo zůstat. Odvážná a inteligentní žena se rozhodne, že půjde příkladem a postaví se aroganci a nadřazenosti mužů se zbraní v ruce. Vyhledá proto pomoc nepřístupného a tvrdého šermířského mistra Clémenta Lacaze, který právě v nerovném souboji ztratil mladého synovce. Zprvu nepředstavitelné spojenectví se pro obě rozdílné postavy stane nečekanou výzvou, ve které se protínají záležitosti cti i srdce…

Skutečnými událostmi inspirovaný snímek Vincenta Pereze je jiskřivým spojením historického dramatu a dobrodružného filmu ze staré školy.

Vincent Perez je švýcarský herec a režisér. Jako herec má za sebou desítky rolí, k nejznámějším patří snímky Cyrano z Bergeracu (1990), Královna Margot (1994), Hrbáč (1997), Čas znovu nalezený (1999), U brány věčnosti (2018) nebo Žaluji (2019). Celkem třikrát byl nominován na francouzskou filmovou cenu César.

Od 90. let se věnuje také režii, jeho dva krátkometrážní filmy filmy L’échange a Rien à dire byly nominovány na Zlatou palmu v Cannes. Jeho celovečerní film Jeder stirbt für sich allein (2016), natočený v německo-francouzsko-britské koprodukci, byl nominován na Zlatého medvěda na Berlinale. Ve jménu cti je jeho čtvrtý celovečerní film.

Více informací zde.

Soutěž

V úterý 11.6. můžete soutěžit o dva vstupy na premiéru filmu (Bio Oko Praha, 12.6,.20,00 hod).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama