Článek Rozhovor

VENTOLIN A COALS V AKROPOLI

V Paláci Akropolis vystoupí 1. prosince producent Ventolin a polská kapela Coals

Ztraťte se v krajině zaváté. Palác Akropolis v rámci koncertní série PULZ na začátku prosince rozpulzuje producent Ventolin a polská kapela Coals. Afterparty na Malé scéně obstará Kosmic Skaut. Více info na www.palacakropolis.cz 

David Doubek alias Ventolin je kulturní antropolog a profesor Disco Science. Pod pseudonymem Ventolin se navíc stal jednou z nejvyhledávanějších osobností české elektroniky. V jeho tvorbě se mísí prvky disca, minimalistického techna a čiré zhudebněné radosti. Jeho koncerty pohání údery archaických drummachines, zvuky analogových syntezátorů a experimenty starých samplerů. Svou debutovou desku Totem vydal Ventolin v roce 2012, o pět let později se proslavil s nahrávkou Vitajte, na kterou předloni navázalo album Dneska se vyčasilo. Hravé skladby z nich uslyší diváci první prosincový večer na Žižkově.

Jako support vystoupí polské duo Coals, které tvoří Kacha a Lucassi. Coals mají na kontě dvě dlouhohrající desky a několik EP nahrávek. V současné době kapela pracuje na písních k novému albu, které představení živě návštěvníkům v Paláci Akropolis. Svou koncertní energií, tancem, a hlavně osobitou electropopovou hudbou Coals zaujali na mezinárodních festivalech jako Primavera Sound, Iceland Airwaves, Pohoda nebo Tune In-Tel Aviv. Dvojice si zakládá také na vizuální stránce svých vystoupení a v prosinci rozzáří Velký sál Paláce Akropolis.

Na Malé scéně Paláce Akropolis zakončí celý večer afterparty Michal Daněk vystupující jako Kosmic Skaut. Od roku 2015 zkoumá hudební vesmíry napříč dimenzemi, vystřídal galaxie hudebních stylů, deep house, new disco a electro. Každý z mnoha žánrů mu předal něco, co si s sebou nese dál. Jeho sety nikdy nejsou o jednom žánru, ale spíše o náladě a frekvenci, groove a vrstvách, které vás vtáhnou a dokáží rozvibrovat. Aktuálně prozkoumává styly jako hypnotic, goa, trance, ale take víc experimentálnější sety plné acidu, bass, ambient a chill music.

Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.Koncert je podpořen Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa. 

1. 12. 2023 / PULZ: Ventolin + Coals/PL + Kosmic Skaut

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/pulz-ventolin+coals/pnet/

Rozhovor

29.11.2023 14:00

S Ventolinem si na Radiu 1 budeme povídat tuto středu 29.11. ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama