Rozhovor

VÝSTAVA SPECTACULARE ART SHOW 2024

Výstava Spectaculare Art Show 2024 startuje vernisáží ve středu 13. března

V rámci 11. ročníku multimediálního festivalu Spectaculare proběhne již tradičně výstava současného umění, a to opět ve spolupráci s The Chemistry Gallery. Ve středu 13. března se v 18 hodin otevřou brány výstavy Spectaculare Art Show 2024, která se bude konat v Galerii Portheimka a až do 30. dubna bude prezentovat prostřednictvím skupinové výstavy souhru světla a hudby skrze světelné interaktivní instalace generované hudbou či pohybem. Kurátorem výstavy je Petr Hájek a mezi vystavujícími umělci se představí Dan Gregor, Petr Pufler, Richard Loskot a Lukáš Dřevjaný.

Skupina čtyř současných autorů, kteří se věnují vytváření generativních světelných a imerzivních instalací, přemění Galerii Portheimka na Smíchově v jednu velkou světelnou instalaci. Světelná interaktivní výstava v prostorách barokního klenotu dodá Portheimce kouzlo a nezapomenutelnou energii. Všichni autoři vytvoří interaktivní světelnou site specific instalaci přímo pro prostory Galerie Portheimka.

Vernisáž proběhne ve středu 13. března od 18 do 22 hodin v Galerii Portheimka a v rámci vernisáže vystoupí DJs André Allin a Martin Vagner.

Výstava je součástí festivalu Spectaculare, který propojuje hudbu s filmem, divadlem, videoartem a dalšími složkami vizuálního umění.

Výstavu pořádá The Chemistry Gallery ve spolupráci s Palácem Akropolis.

Spectaculare Art Show 2024

Galerie Portheimka (Štefánikova 68/12, Praha 5 – Smíchov)

Vernisáž: 13. 3. od 18:00 (DJs na vernisáži: André Allin b2b Martin Vagner)

Výstava: 14. 3. – 30. 4. 2024

Vystavující autoři: Dan Gregor, Petr Pufler, Richard Loskot, Lukáš Dřevjaný

Kurátor: Petr Hájek

www.spectaculare.cz / www.thechemistry.art

Rozhovor

8.3.2024 14:00

Výstavu Spectaculare Art Show 2024 přijde do Radia 1 představit kurátor výstavy a umělecký ředitel The Chemistry Gallery Petr Hájek.

reklama
reklama
reklama