Článek

VÝSTAVU POLE V MNOŽNÉM ČÍSLE ZAKONČÍ VÁŽNÁ HUDBA A INTERAKTIVNÍ INSTALACE

Ve čtvrtek 25. srpna budou mít návštěvníci na dernisáži poslední možnost prohlédnout si výstavu Pole v množném čísle a projít si ji přímo s jejími autory a autorkami. V Pragovka Gallery se ve třech kurátorských sekcích Alternativní modely budoucnosti, Mycelium a Disonance prezentuje celkem 20 umělkyň a umělců. V rámci akce proběhne také kolektivní site-specific umělecká performance Oranžová proměnná a ve speciálně upravené interaktivní instalaci TRIP Jakuba Grosze a Jiřího Vyskočila vystoupí houslistka Eliška Kukalová. Děti provede výtvarným workshopem umělec Martin Vlček. A jako každý letní čtvrteční večer bude i 25. srpen po setmění na Pragovce patřit kinu, tentokrát snímku Tohle je náš svět.

Děti mohou již v 17 hodin začít tvořit na výtvarném workshopu Děláme vlny, děláme šumy s umělcem a zkušeným lektorem Martinem Vlčkem. Workshop je volně inspirovaný digitálními šumy, datovou stopou, sny a magií.

Program pro větší návštěvníky odstartuje v 18 hodin performance Oranžová proměnná autorské dvojice Lucie Podroužková a Štěpán Rubáš. Projekt zkoumá pohyb jako prostředek, který má schopnost vypovídat o vztazích, komunikaci, intimitě a osobním prostoru. „Známou dětskou hru přebírání provázku jsme převedli do monumentálního měřítka, kde velkou oranžovou stuhu překládali a křížili členové našich rodin svými předem domluvenými pohyby. Stuha zde sloužila jako vizuální metafora sítě příbuzenských pout, momentů napětí, blízkosti nebo také nekončící proměny sociálních rolí. Nyní jsme pro site-specific otevřený prostor na Pragovce složili nový tým performerů, kteří budou jak pomyslně, tak fyzicky svázáni hravou choreografií přenesenou do velkého měřítka. Rádi podněcujeme zvědavost, vzbuzujeme zájem hrou, ať  u diváka nebo aktéra a s tím spojené obohacení každodenní reality kolektivním prožitkem,“ doplňuje Lucie Podroužková.

Od 19 hodin vystoupí přímo v kurátorské sekci výstavy Mycelium houslistka Eliška Kukalová. Zahraje uprostřed speciálně upravené interaktivní instalace umělce Jakuba Grosze a fyzika Jiřího Vyskočila TRIP 3. Jen pro tento večer bude instalace kromě pohybu reagovat také na každý zahraný tón. „Promítané prostorové interpretace dat ze 3D senzorů budou formovány skrz zvukovou analýzu a budou tak vytvářet živou scénu pro unikátní audiovizuální zážitek,“ popisuje Jakub Grosz.

Od 19:30 naposledy provedou umělci a kurátoři návštěvníky výstavou a večer zakončí promítání filmu Tohle je náš svět v rámci Letního kina na Pragovce. Jako předfilmy budou uvedeny Smrt je živá, Zkouška sirén a Ooh That’s Okay z dílny My street films.

Program dernisáže:

17:00 Výtvarný workshop pro děti s Martinem Vlčkem
18:00 Pohybová performance Lucie Podroužkové a Štěpána Rubáše Oranžová proměnná 
19:00 Hudební performance v instalaci TRIP Jakuba Grosze a Jiřího Vyskočila, na housle zahraje Eliška Kukalová
19:30 Komentovaná prohlídka výstavou Pole v množném čísle s umělci a kurátory
20:15 Letní kino na Pragovce – Tohle je náš svět

Více informací najdete ve FB události a na x.pragovka.com.


reklama
reklama
reklama