Článek Rozhovor

XCES LIVESET A BLACK DOT NA WOODOO V AKROPOLI

V neděli 21. ledna vystoupí v Paláci Akropolis XCES liveset a Black Dot v rámci nové hudební série woodoo

Nová hudební série woodoo v Paláci Akropolis představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo“ rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli. Sérii odstartují slovenští XCES liveset v neděli 21. ledna na Malé scéně Paláce Akropolis. Večer otevře slovinsko-chorvatské duo Black Dot. Vstupenky a více informací na www.palacakropolis.cz

XCES je umělecký kolektiv přinášející audiovizuální zážitek post-žánrové doby s důrazem na témata jako informační přetlak, sociální odcizení prostřednictvím médií, meme kultura, meta-ironie a AI. Jejich debut „IT’S HAPPENING“ přelétává od elektroniky přes doom metal, experimentální rap, poezii, soundscape, až po noise teritorium přičemž tato polystylovost se jeví být stejným dílem pocta jako parodie.

V neděli 21. ledna vystoupí v Paláci Akropolis ve formátu XCES liveset, kdy se představí  část kolektivu – duo Tomo Michalčák a Štefan Tomko postavené primárně na vokálech, kytaře a elektronice. Hrají některé tracky z debutu “IT’S HAPPENING”, nové tracky ale i remixy/mashupy/covery a extenzivní jamování/experimentování. Vše v podobném duchu post-žánrovosti, emočně vyhrocené, ironií podkopané, akusticky natlakované a vše exkluzivně pro tento formát.

Večer otevře dvojice Black Dot, za kterou se skrývají dva známí umělci – Christian Kroupa (alias Alleged Witches) ze Slovinska a Jasmin (alias Le Chocolat Noir) z Chorvatska. Hnáni beznadějí z budoucích mocenských struktur, spojeni hluboce zakořeněnou touhou bojovat proti institucím, utíkají ve své tvorbě do kosmu, ale zároveň se noří do izolace. Kromě dvou desek, které dosud vyšly na slovinském labelu KRI a berlínské Mechatronice, se objevily také na VA vydáních milánských labelů Marguerite a Osare! Edice z Londýna, labelu, který vede Elena Colombi. Díky oscilacím mezi EBM a elektrem už zanechali pot na tanečních parketech v Lublani, Záhřebu a na jednom z nejvyhlášenějších festivalů v regionu, Butik. Dave Clarke, Helena Hauff, The Hacker, Adrian Marth s Italo Moderni a mnoho dalších je často zařazují do svých DJ setů a rádiových podcastů.

Xces liveset (SK) + Black Dot (SI/HR) 

Neděle 21. 1. 2024 / 21:00 / Palác Akropolis / Malá scéna

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/woodoo-xces+black-dot/sznsmuw/

Další akce koncertní série woodoo: 

21/1 Xces liveset (SK) + Black Dot (SI/HR)

2/3  Lucy Kruger & The Lost Boys (ZA/DE) + Cold Venus Revisited + dominik prok (SK) 

5/4 XCES full band (SK) + xDZVØNx (PL) + Body of Pain + Frau Zwei 

30/4 Kalaallit Nunaat + Libor Staněk II. & Krstní Otcovia + Lonely Shredder and the Heavy Smokers

Rozhovor

19.1.2024 14:00

S XCES si budeme povídat v pátek 19. ledna ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama