Článek

ZDIVOČELÍ KONĚ S MONIKOU NAČEVOU V KAŠTANU

Program dalšího uplynulého roku a zároveň i letošního adventního programu uzavře 22. prosince zpěvačka Monika Načeva s programem a formací Zdivočelí koně.

Zdivočelí koně je nový projekt zpěvačky a herečky Moniky Načevy. Ke zhudebnění si vybrala samizdatové básně z 60.- 80. let minulého století od umělců, kteří byli pronásledovaní komunistickým režimem. Jsou mezi nimi Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známí autoři jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová. 

Zhudebněním tvorby pronásledovaných básníků se Načeva velmi citlivě vypořádává se silným osobním tématem i obdobím normalizace. Zpěvačku na albu doprovází klávesista David Kabzan (Rány těla), který s ní spolupracoval už na desce Nebe je rudý. Tento mezigenerační dialog pak na nahrávce doplňuje herečka a bubenice Markéta Pták (LO/VE). Koncertně se pak za bicí posadil Zdeněk „Regál“ Jurčík (Priessnitz, Letní kapela) a dodatečně sestavu doplnil i už v minulosti s Monikou (na albech Nebe je rudý a Mimoid) hrající baskytarista Michal Koval.

„Zdivočelí koně mají rozlet i vědomí tradice. Předrevoluční samizdatová poezie tu je v rukách muzikantů snad všech alternativních žánrů, jaké se tu po roce 90 objevily a nebály se ohledávat temnotu a nořit se do ní – od post-punku po hardcore. Na koncertě nad tím pak Načeva bdí, aby vše bylo tak správně zdivočelé, jak má byt. „Posledním vlakem ujedem spolu. Koupím ti lístek, neřeknu kam,“ zpívá verše Václava Hraběte a publikum si může být jisté, že i když nezná cíl, cesta bude stát za to.“ (Pavel Turek, časopis RESPEKT)


FB event.: https://www.facebook.com/events/2294525107372421

Předprodej za 256 Kč via https://www.smsticket.cz/vstupenky/32449-naceva-zdivoceli-kone

Zbylé vstupenky pak na místě za 280 Kč.

reklama
reklama
reklama